1

Téma: Blog ELEMENT SEXU na http://klub.zenysro.cz/

Nově začínáme psát blog, který se bude točit kolem sexu a sexuality s názvem ELEMENT SEXU:-))

Najdete ho na webu http://klub.zenysro.cz/blogy/ja.zena.1/element.sexu

Element sexu 
Vítáme vás u našeho BLOGU ELEMENT SEXU pro všechny ženy, které mají rády své tělo a život. Přinejmenším se o to pokouší a to ve všech směrech. V tomto blogu řešíme hlavně sexualitu. Ukážeme vám, že sex není sprosté slovo. A rčení „Sek sem se sexem“ v našem případě rozhodně neplatí.

Element sexu, hrad postavený na pilířích z písku.
Jak souvisí písek a hrad se sexem? Velmi jednoduše… v dnešní době na nás bafne sex na každém rohu. Reklamy, časopisy - titulek se sexem prodává, různá sdělení mají sexuální podtext. A naplněná sexualita je možná v případě, že jsme mladé, krásné, sexy a to za všech okolností… Taky nesmíme zapomínat na „gips smajl“, takto už je to dokonalost sama!

Souhlasíte s tím, co jsme teď řekly? Ne? Skvěle! To děláte dobře.

A právě proto, že lidské podvědomí vstřebává spoustu takových bludů, jak jste určitě každá na sobě zjistila, pokusíme se našemu vědomí ukázat, jaké by to bylo, kdyby naše sexualita bylo naše rozhodnutí a naše požitky. Jinými slovy - je to moje intimno a podvědomí mi do něj nemá co mluvit.

Spolu se podíváme na pilíře z písku, které vznikají, když zapomene na podstatu sexuality a její význam v našich životech. Na těchto pilířích máme postavené hrady jménem „ můj život, moje rodina, moje práce, moje zdraví, moje spokojenost“. Obzvláště na ty rodiny, jsme háklivé, to jsou naše malé pevnosti, ale…

Jak pevně a stabilně na vás působí slovní spojení hrad postavený na pilířích z písku? Nic moc, že? Pro ty analytické z nás ještě dodáme, že tento hrad stojí na území, kam zasahují přílivové vlny. Teď už je to úplná pohroma. Je jasné, že místo písku zvolíme raději beton. A prostor mezi pilíři vyplníme pochopením a přijetím. Nebojte, řekneme si, jak na to, tento úvod je všeobecný, ale pochopíte, že jsme holky praktické a budeme vám postupně dávat různé tipy. Nechci říkat návody, protože všechny známe jedno z pravidel ženy - návody nečtu, zkazím to i bez nich, nebo mačkám čudlíky, dokud to neklapne.

Více na webu http://klub.zenysro.cz/blogy/ja.zena.1/element.sexu

2

Re: Blog ELEMENT SEXU na http://klub.zenysro.cz/

Element sexu - 1. díl - Kam až sahají prsty Paní Sexuality

Kam až sahají prsty paní Sexuality?

Slyšely jste někdy o Maslowově pyramidě potřeb? Určitě ano, je taková nenápadná pyramida, kde jsou napsány a popsány lidské potřeby podle důležitosti, tak jak si je lidé už od nepaměti realizují a uskutečňují. Na jejím vrcholu je pocit štěstí a spokojenosti -  ten náš hrad.

Na základně této pyramidy najdeme základní potřeby - biologické potřeby – tedy - dýchání, jídlo, pití, spánek a sexuální uspokojení.

Vidíte, sexualita je už na nejnižším stupni pyramidy, teprve když je uspokojena základna, můžete budovat splnění dalšího stupně pyramidy. Pokud tento základ přeskočíte, posunete se do druhého patra, kde potřebujete pocit bezpečí a další. Takže budete v bezpečí, ale budete mít žízeň. Budete šťastná a spokojená? Nebudete… budete vědět, že Vám něco chybí. Rozveďme to ještě víc...

Více na http://klub.zenysro.cz/blogy/ja-zena-1/ … -sexuality

3

Re: Blog ELEMENT SEXU na http://klub.zenysro.cz/

Element sexu - 2. díl - Jak začít? Na cestě Za sexuálním sebevědomím


Sexualita má obrovský vliv nejen na psychickou pohodu, ale také, což si spousta lidí neuvědomuje, na všechno ostatní. Na všechny ostatní „hrady“, ať již soukromé, tak i pracovní. Spokojenost ve vztazích, v rodině, ba co víc… i na Vaši práci, pracovní výkonnost, to jak působíte při jednání, na pracovišti atd. Jste nespokojené v práci? Myslíte si, že vás v práci, nebo doma málo uznávají? Chybí vám nejen lidské, ale i „pracovní“ sebevědomí? I tohle a spousta dalšího je spojené i se sexualitou. Takže milé dámy, máme na čem zapracovat. A pustíme se s úsměvem a chutí do toho. Jdete do toho s námi?

Spousta žen má ke svému tělu odmítavý postoj a nemá se ráda, protože si připadají moc tlusté, moc hubené, moc staré, moc všeho… Jaké by to bylo, kdybyste se zaměřila na to, co vám vaše tělo přináší skvělého? Jak oceňujete Vaše tělo, když zvládáte celodenní maraton mezi prací a rodinou? Jak se chválíte, když zvládnete připravit rodinou oslavu? Jak se sebou mluvíte, když se vám něco podaří? Kdy jste se naposledy pochválila?

Jaké by to bylo, kdybyste se zaměřila na to dobré a na to pozitivní? Místo toho, abyste se kritizovala, co kdybyste pro začátek začala tím, že na sebe budete hodnější a minimálně kritické a uštěpačné poznámky směrem ke své osobě typu  „jsem blbá, jsem tlustá" apod. jste si odpustila?

Více na http://www.zenysro.cz/blogy/ja-zena-1/e … ebevedomim

4

Re: Blog ELEMENT SEXU na http://klub.zenysro.cz/

Element sexu - 3.díl - Magické slovo

Ne, ne a ne! To je úleva, když takto zamítnete něco, co jednoduše nechcete, že?

Ale pozor, slovo „ne“ je velmi mocné. Je potřeba znát všechny aspekty tohoto zaklínadla. Základní pravidlo, které je potřeba si zapamatovat je, že mozek nerespektuje předponu ne.

Nechci být tlustá, mozek dešifruje na chci být tlustá. Nebolí mě hlava je pro mozek informace, že si přejete, aby Vás hlava bolela. Zkuste si na to dát pozor a i přemýšlet bez předpony NE.

Chci být štíhlá, má hlava je naprosto v pořádku, bez bolesti. Vidíte, jde to snadno. Čeština je krásný a bohatý jazyk a umožňuje si hrát se slovy.
A slovo, milé dámy, je druhá nejsilnější hybná síla vesmíru.

Více na http://www.zenysro.cz/blogy/ja-zena-1/e … e-slovo-ne

5

Re: Blog ELEMENT SEXU na http://klub.zenysro.cz/

Element sexu - 4.díl -Panebože proč já? Na co mám Tebe!

Krásnou neděli, drahá Dámo. Věříme, že od minulé neděle jsi pilně trénovala správné použití negací. A už by to chtělo dostat se i k tomu sexu, co říkáš?

Rády bychom Ti nabídly tykání, přece jen budeme se bavit o osobních věcech a u toho vykání krapet drhne. Souhlasíš? Skvěle, Alena a Jana, těší nás:-)

Poprosíme Tě v tuto chvíli o naprostou upřímnost. Klid, nemusíš to nikomu říkat, pouze sama k sobě buď upřímná. Otázka zní: „ Znáš všechna svá citlivá místečka a víš přesně co a kdy, příp. za jakých okolností tě přivede k orgasmu?“ Jsme Ti říkaly, že půjdeme „na tělo“.

Vysvětlíme,  proč se ptáme… Rozmohl se nám tu mezi námi děvčaty, takový nešvar . A tím je, přenechání odpovědnosti za náš orgasmus na mužích. Bohužel setrvává situace, kdy ženy spoléhají na to, že o jejich orgasmus se nejlépe postará muž. Na tu otázku, zda znají své tělo a vědí co, kdy, kde, jak… většinou odpovídají, že ne, že na to mají muže. Pokud se jich muž zeptá, nejsou schopné mu říci své potřeby a myslí si, že on to přece ví, kam sáhnout, kde políbit apod.

Realita je taková, že neví!

Více na http://www.zenysro.cz/blogy/ja-zena-1/e … mam-tebe-1

6

Re: Blog ELEMENT SEXU na http://klub.zenysro.cz/

Element sexu - 5.díl - Vlastní odpovědnost za VELKÉ O?

O odpovědnosti za svůj orgasmus jsme se bavily minule, že by ses o to měla zasloužit víc sama a neházet všechno na svého partnera. Už s námi souhlasíš, že za své vlastní city, pocity a prožitky jsi zodpovědná jen a jen ty? Že nikdo jiný než ty sama ti nepřičaruje báječný orgasmus a ani jiné bohulibé pocity… Sama jsi strůjcem svého štěstí a nejen štěstí, i spokojenosti a všeho.
Dobře, tohle už máme, ale jak dál, ptáš se? Jak se máš sama stát zodpovědnou za svůj orgasmus?
Je to velmi jednoduché.
Jak jsme ti říkaly, budeme malinko přitvrzovat a půjdeme trošku víc na tělo, ale v téhle oblasti je to prostě nezbytné.

Více na http://www.vasepoteseni.cz/vyrobky-v-pr … ment-sexu/

7

Re: Blog ELEMENT SEXU na http://klub.zenysro.cz/

Element sexu - 5.díl - Sexuální mýty

O odpovědnosti za svůj orgasmus jsme se bavily minule, že by ses o to měla zasloužit víc sama a neházet všechno na svého partnera. A dnešním tématem budou nejčastější sexuální mýty.

Odbudeme si všechna „klišé“ na začátku, abychom se trošku posunuly, co říkáš?

Souhlasíš? Perfektní.

Přeskočíme takové ty, že při přerušované souloži nemůžeš otěhotnět, stejně tak když se miluješ, když máš menstruaci, a když máš neplodné dny… ano? Pokud by tě to přesto zajímalo, dej nám vědět a nějaký díl blogu tomu klidně můžeme věnovat… i když doufáme, že to nebude potřeba. Tady je pár vybraných…

1) Venušiny kuličky jsou erotická pomůcka a vynesou tě do sedmého nebe (tento „mýtus“ ještě víc rozšířily knihy 50 odstínů, kde hlavní hrdinka zažívala po zavedení kuliček bouřlivý orgasmus).  Bouřlivý orgasmus po zavedení je věc takřka nemožná – je to totiž převážně zdravotní pomůcka. Pro ženy po porodu by to měla být samozřejmost. Mají spoustu blahodárných vlivů – nejen, že jsou vhodné pro ženy po porodu, aby se jim vnitřní svaly dostaly do formy, jsou proti inkontinenci, hemeroidům, na lepší držení těla, pomáhají snáze shodit spodní bříško…Jediné, co  je potřeba, pravidelně je nosit. Do posilovny také nestačí, když zajdete jednou za rok, ale pravidelným nošením zlepšíte kondici a stav svých svalů pánevního dna, což pak umožní i lepší prožitek při sexu (tedy laicky řečeno, partnera v sobě více ucítíte. (A on Vás.)

2) S malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo  - tahle věta je sporná a vždycky přinášela a přinášet bude rozporuplné reakce. Méně vybaveným pánům nahrávají do karet právě výše zmíněné Venušiny kuličky, ženy, co je pravidelně používají, budou v sobě více cítit i „menší nádobíčka“, a také to, že každá žena má jiné preference na velikosti.

3) Čím větší vibrátor, tím lepší ...Více na http://www.vasepoteseni.cz/vyrobky-v-pr … yty-6-dil/

8

Re: Blog ELEMENT SEXU na http://klub.zenysro.cz/

Element sexu - 7.díl - Vibrátor ANO či NE?

Sexuální mýty jsme si odbyly minule, pokud máš nějaký vtipný, tak šup sem s ním:-).

A v dnešním dílu Elementu sexu probereme – VIBRÁTOR.  Ptáš se proč zrovna vibrátor?

V předchozích dílech jsme po tobě chtěly, aby sis položila otázku, zda ti tvůj současný sex a prožitky z něj vyhovují a zda jsi sama schopná dosahovat orgasmu.

Pokud odpověď na obě dvě otázky je ANO, perfektní a gratulujeme.

Pokud se objeví alespoň jedno NE, něco s tím provedeme (tedy samozřejmě pokud budeš chtít…).

Zopakujeme to, co víc než kdy jindy, u sexu a sexuality platí mnohonásobně. Nikdy se nenech do ničeho nutit, dělej jen to, co je ti příjemné. Pokud si myslíš, že ještě nenastal ten správný čas, je to jen a jen tvoje volba.

Ano, možná správně tušíš - budeme se dnes hodně bavit o MASTURBACI  a VLASTNÍM VZRUŠOVÁNÍ.

Více na http://www.vasepoteseni.cz/vyrobky-v-pr … -ne-7-dil/

9

Re: Blog ELEMENT SEXU na http://klub.zenysro.cz/

Element sexu - 8.díl - Milenec

Milenec? Představovala sis někdy, jaké by to bylo mít milence? A jaké to vůbec je být milenka? Má to vůbec nějaké výhody nebo je to jen námět na problémy? A co když jsi zrovna bez partnera a nemáš zájem vrhnout se do dalšího vážného vztahu? Je milenec ta nejlepší varianta?

Tohle bude téma dnešního blogu. Pokud jsi šťastně zadaná a svého partnera bezmezně miluješ a neumíš si představit, že by v tvém životě byl někdo jiný, prosím tě, nečti dále. Tento díl není pro tebe.

Stejně tak není naším úmyslem navádět tě k nevěře, to vůbec ne, takže se zaměříme na variantu, že jsi momentálně bez partnera a to, co aktuálně potřebuješ je, nezávazný vztah spíše založený na sexu.

Právě ses rozvedla, nebo jsi skončila dlouholetý vztah a než se všechno dá dohromady a ty si zase srovnáš priority a to, kdo vlastně seš, máš pocit, že vlastně o žádného muže nestojíš a že jediné, po čem se ti aktuální stýská, je sex.

Více na http://www.vasepoteseni.cz/vyrobky-v-pr … nec-8-dil/

10

Re: Blog ELEMENT SEXU na http://klub.zenysro.cz/

Element sexu - 9.díl -  Proč jenom JÁ přitahuji nevhodné muže???

V minulém blogu jsme probraly téma „milenec“ a budeme pokračovat o MUŽÍCH. V našem okolí se hodně objevují ženy – naše kamarádky, klientky, známé, které si v podstatě stěžují, že pořád naráží na stejné typy mužů. Na začátku to všechno vypadá jako v pohádce, vrcholná fáze zamilovanosti, klasické růžové brýle, kdy ON je opravdu pan BOŽSKÝ a všechno šlape. Po nějaké (většinou velmi krátké) době se objevují stíny v ráji. Komunikace nějak začíná váznout, už není tolik radosti a vášně pro společné setkávání, on je většinou unaven a zavalen svými problémy, takže už ani sex není takový vášnivý a živočišný jako byl na začátku. A co si budeme povídat, když už ani sex nefunguje, o ostatním fungování nelze ani hovořit, vztah jde trošku do kopru. A protože muž je tvor líný, který nechce mít problémy a nebude si je přidělávat, ON to nechává tak trošku vybublat, on je v klidu, ničím se nestresuje, až to většinou rozsekne TA žena, která to ukončí. A on je spokojený, že dosáhl svého a žena se opět trápí, co udělala špatně a proč zrovna ona přitahuje takovéhle muže a trápí se otázkami, proč to ostatním ženám funguje a proč jí ne, co že to vlastně dělá špatně.

Něco ti to připomíná? Zažila jsi to někdy? Nebo máš v okolí nějakou kamarádku, jejíž partneři jsou jako přes kopírák? (Pozor, nemusí být to být pořád stejné typy, že by to třeba pořád byly modroocí a hnědovlasí a vysocí... ), postava, výška, barva všeho se může měnit, stejné jsou některé charakterové vlastnosti.

Více na http://www.vasepoteseni.cz/vyrobky-v-pr … uze-9-dil/

11

Re: Blog ELEMENT SEXU na http://klub.zenysro.cz/

10. díl je tak trošku speciální, je to taková rekapitulace a zopakování devíti předchozích.

Milá ženo, dnešní díl blogu je takový zvláštní, máme totiž za sebou prvních deset pokračování a rozhodně nekončíme, naopak teprve se rozjíždíme. A protože opakování je matka moudrosti (jako je skleróza matka turistiky:-)), zrekapitulujeme si malinko, o čem všem sis mohla přečíst a jestli s námi děláš pokroky, tak nad čím ses minimálně ve svém životě mohla zamyslet a něco změnit.


Jak už Ti říkáme od začátku, to jestli je potřeba něco v Tvém životě změnit, si určuješ jen a jen Ty. Nikdo nemá právo ti říkat, co děláš špatně, nebo co bys podle něj /či ní, měla dělat jinak. Je to Tvůj život a všechna rozhodnutí jsou jen a jen Tvoje. Na tohle pamatuj, prosím, ve všech oblastech svého života, nejen v téhle sexuální:-).

Začaly jsme pozvolna tím, že jsme Ti řekly, že existuje „jakási“  Maslowova pyramida, kde možná překvapivě je sexualita AŽ na prvním místě.  Pokud ti tenhle díl unikl, doporučujeme se k němu vrátit. 

Pokračovaly jsme dál o tom, jak vlastně sama se sebou komunikovat, jaké „SPRÁVNÉ“ věty o sobě používat (např. jak nahradit – jsem blbá, tlustá…a další lichotivá slova – jsem zkrátka dnes méně dokonalá).

Další díl byl o tom, že zásadní je přijmout vlastní odpovědnost za svou sexualitu a nenechávat to jen na partnerovi, pokud mu totiž neřekneš, co se ti líbí, on to nemůže vědět (i když Tě zná, může odhadovat…).

Od přijetí vlastní sexuality už zbývá jen kousek k přijetí, o tom, jak to udělat, jsme Ti také psaly a to konkrétně v  5.dílu.

V dalším jsme bořily sexuální mýty a to jsme určitě nezmínily všechny, je jich mnohem víc a my naopak doufám, že brzy nebudou žádné, nebo že to budou opravdu mýty v pravém slova smyslu (ve stylu Staré řecké báje a pověsti a budeme se jim jen smát..a s realitou nebudou mít nic společného).

Více na http://www.vasepoteseni.cz/vyrobky-v-pr … ce-10-dil/

12

Re: Blog ELEMENT SEXU na http://klub.zenysro.cz/

Element sexu - 11.díl -  Jak oživit partnerský vztah

V minulém díle jsme Vám slíbili, že malinko zvolníme a začneme pomalu. Dnes o tom, jak oživit partnerský vztah. Žádné složitosti nehledejte, stačí chtít a začít spolu víc komunikovat.

Nejčastější „zabijáci“ uspokojujícího sexuálního života?

Dávno už Váš sexuální život není co býval? Vášeň, co jste s partnerem zažívala, se po společných letech vytratila? Už Vás ničím nepřekvapuje? Sex probíhá jednou za čas a spíš tak z povinnosti nebo si poslední sex ani nepamatujete? Vzrušuje Vás ještě Váš partner? Pokud jste si na některou z otázek odpověděla „ne“, je ten nejvyšší čas vzít pomyslné otěže do Vašich rukou.
Problémem mnoha žen je nedostatečná aktivita. Přála byste si, aby Váš partner se stal romantickým a citlivým a zároveň vášnivým a dominantním mužem, který se Vás bez řečí zmocní (a samozřejmě uspokojivě uspokojí). Nejen, že chcete nemožné, ale zásadní otázka je: co pro to děláte Vy? Pokud něco chcete, musíte si o to nejen říct, ale zároveň začít i jednat.

2) Čím začít? Modelová situace - několikateleté manželství/ vztah s většími dětmi..

Více na http://www.vasepoteseni.cz/vyrobky-v-pr … ment-sexu/